lida sipariş

Zayıflama Diyet Listesi

ZAYIFLAMA DİYETİ LİSTESİ
Yanlış beslenme, yaşam tarzı, hareketsizlik gibi sebeplerle doğan obezite rahatsızlığı nedeniyle pek çok insan kilo vermenin yollarını aramaktadır. Bu nedenle de bilgi kirliğinin yoğun olduğu internet ortamında kendi yaş, cinsiyet ve yaşam tarzlarına uymayan zayıflama diyet listesi uygulama yoluna giden kişilerin kilo verme çabaları başarısızlıkla sonuçlanmaktadır.

Bir zayıflama diyeti listesikişilerin yaşına, yaşam tarzına, cinsiyetine uygun olmak zorundadır. Kişi hamilelik sonrası kilolarını vermek istiyorsa ayrı, yaşlılık nedeniyle metabolizma hızı düşmüş ve kilo sorunu yaşamaktaysa ayrı, tiroit bezi salgısı bozukluğu nedeniyle kilosunda artış olmuşsa ayrı bir zayıflama diyeti listesi uygulamasını tercih etmelidir. Bunun için de uzman kişilerin kontrolünde hatta onlarla beraber bir liste hazırlayıp, diyetine başlamalıdır.

Genel olarak tüm diyet listelerinde uyulması gereken bazı önemli noktalar ise şunlardır,

-Geç saatlerde aşırı yağ, karbonhidrat içeren gıdaların tüketilmemesi

-Mümkün olduğunca çok hareket ederek, günlük alınan kalorinin harcanan kaloriden az olması sağlanması

-Ekmek tüketiminde tam tahıllı olmasına özen gösterilmesi

-Glisemik endeksi yüksek yiyeceklerden uzak durulması

– Bol su tüketilmesi

-Meyve şekeri basit bir şeker grubunda olduğu için aşırı derecede meyve tüketiminden, özellikle muz, üzüm gibi şeker oranı yüksek meyvelerden uzak durulması

-Bakliyat tüketiminin sınırlandırılması

– Az yağlı süt ve süt ürünlerinin tüketilmesi

-Şarküteri ürünlerinin tüketilmemesi

-Gazlı içecekler ve şeker oranı yüksek meyve sularının tüketilmesinden uzak durulması

Kilo vermek isteyen kişiler, uyguladıkları diyetlerin yanı sıra egzersiz programlarına da uymalıdırlar. Fakat bu egzersiz programlarının ise düzenli periyodlar halinde sürdürülmesi gerekir. Yapılan araştırmalar egzersiz yapan kişilerin bu aktivitelerini en az 25 dakika boyunca devam ettirmeleri gerektiğini söylemektedir. Bu sürenin altında yapılan ve tekrarlanmayan egzersizlerin yağ yakımında etkin olmadığı vurgulanmaktadır.

Etiketler: , ,

Yorum Yapabilirsiniz