lida sipariş

Sarımsak Çayı

Sarımsak çayı kilolarının çoğunu yağların oluşturduğu kişilerin zayıflamak amaçlı tükettikleri çayolarak bilinmektedir. Bu çayın içerisinde bulunan maddelerin yağları yakma özelliği bulunmaktadır. Dünyaca ünlü bir mankenin bu çayı kullanıp 11 kilo kadar kilo verdiğinin duyulmasından sonra ardından popüler hale gelen sarımsak çayı Türkiye’deki uzman diyetisyenlerinde hastalarına önerdiği söylenmektedir. Yağların yakılmasını sağlayan bu yöntem çabuk kilo vermek isteyenlerin kullandığı bir yöntem olmaktadır.
Peki, yağları yakan bu çayın içerisinde neler vardır?
Taze zencefil veya kuru zencefil,
Sarımsak,
Limon suyu,
Bal.
sarimsak-cayi-icenlerin-yorumlariNasıl hazırlanır ve tüketilir?
İki su bardağı su kaynatılır. Kaynamaya başlayan suyun içerisine 4-5 tane küçük parçalar halinde kuru ve ya taze zencefil konulur. Yaklaşık olarak 6 dakika kaynatıldıktan sonra 2- 3 adet kadar orta boydaki sarımsak rendelenerek kaynatmaya devam edilir. Sıkılmış 1 tatlı kaşığı limon suyu da kaynayan karışıma eklenir. Ocak kapatılarak ılımaya bırakılır. Ilıyan çaya 2 kahve kaşığı bal ekleyerek tatlanması sağlanır.
Sabah ve akşam bir fincan yağ yakan bu çaydan içilir. Sarımsak çayı tüketirken çok aç ya da çok tok olmamaya dikkat ederek içilmelidir. İstenilen kiloya gelene kadar belirtilen miktarda içilmelidir. Bu çay bağırsak çalıştırdığı gibi kilo vermede çok büyük etkisi olmaktadır. Birçok uzmanında tavsiye edilen sarımsak çayı, düzenli içildiğinde yağları hızlı yakar, böylece çabuk kilo verirsiniz. Sarımsak çayı kullanıcı yorumlarını takip ederek garlic tea ile kilo verenlerin yorumlarına ulaşabilirsiniz.

SARIMSAK ÇAYI FAYDALARI
Kilolu insanların ya da bölgesel yağlanma problemi olan kişilerin rahatlıkla evlerinde hazırlayıp içebileceği bir zayıflama çayı olan sarımsak çayı ilaç değil kilo vermeye yardımcı bir kürdür. Günde 2, en fazla 3 sefer alınacak sarımsak çayı zayıflamaya yardımcı olacaktır. Dr. Ender saraç aç aç ve çok tokken içilmemesi gerektiğini belirtmektedir. Tamamen doğal içinde hiçbir zararlı madde bulunmamaktadır.
Sarımsak çayıyla birlikte yapılacak olan egzersiz vücudun bölgesel olarak şekil itibariyleincelenerek zayıflamasını sağlar. Mutlaka yeterli ve sağlıklı beslenerek bu uygulamaya girmek gerekir. Sarımsak çayı tek başına bir rejim listesi olmamalı.
Sarımsak çayı içeriğine sarımsak, zencefil, limonu içermektedir. Zencefil mutlaka kök zencefil olmalı, toz olmaması gerekir. Sarımsak mutlaka ezilerek konmalıdır ki sarımsağın bütün faydaları, özelliği çaya geçsin. Aksi takdirde sarımsağın hiç yararı olmayacaktır.
Sarımsak doğal antibiyotik kaynağıdır. Birçok yemekte kullanılan bir üründür. Zayıflamada sarımsak çayının etkisi;
Terlemeyi sağlar buda metabolizmanın hızlı çalıştığını göstermektedir. İştahı kesme ve tatlı isteğini azaltma olabilir. Tansiyon düşürücü özelliği olduğundan tansiyonu düşük olanları dikkat etmesi gerekir. Bağırsakları çalıştırır, vücudun direncini yükseltir. Astıma bronşite iyi gelir. Mantar oluşumunu engeller, kalp ve damar sağlığını korur. Soğuk algınlığına iyi gelir.
Birçok vitamin içermesinden dolayı vücudun dengesini sağlar, antioksidan etkisiyle mikroplardan korur. Soğuk algınlığına iyi gelir. Kişilerin kronik rahatsızlığı yoksa rahatlıkla kullanabilirler.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapabilirsiniz