lida sipariş

Kolay Zayıflama

Her pazartesi başlanan diyete salı günü son veriliyorsa eğer Yapılacak en iyi hareket davranış değişiklikleri yaratma yoluna gitmek olacaktır. Yaşam tarzı değişimleri yaratmak kişiyi baştan aşağı değiştirecektir. İlkin diyete başlama sözünü unutup sağlıklı olmak sözünü kabullenmek ve benimsemek gerekiyor. Ancak sabırlı olunmalı, kişi kendine yeterince zaman vermelidir. Yeni alışkanlıklar kolay kazanılmadığı gibi, eskisini terk etmek de öyle pek kolay olmayacaktır. Lida ile hızlı bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

Besinleri iyi tanımakla başlayın işe, tahıllar, et ve türevleri, sebzeler, meyveler, yağlar. Nedir ve ne işe yararlar. Bilmelisiniz ve besinleri tüketirken bir denge içerisinde çeşitlilik yaratmayı başarabilmelisiniz. Tüm öğünlerde ve her gün çeşitlilik yaratmaya çalışmalısınız. Bir öğününüzde bütün besin gruplarına az da olsa yer vermelisiniz. Elbette ölçülü olarak. Artık yaptığınız yemeklere ve öğünlerinize bir ölçü koymalısınız. Kendinizi dikkatle gözlemleyin. Hatta yaptığınız yanlışları kaydedin, ne yememeliydiniz, ne kadar fazla yediniz, hangi saatte yediniz. İtinayla tuttuğunuz kaydı, gün sonu görmenizde fayda var. Aslında yeyip de kilo alıyorsunuz. İçtiğiniz suların bir zararı yok. Beslenme farkındalığınızın yanında fiziksel aktivitelerinizi de arttırın. Her türlü besini ölçülü tüketin.

Aç kalmak büyük tehlike, kahvaltı yapmaz, geçiştirmelerle yahut olduğu gibi öğününüzü atlarsanız, yemeğe oturduğunuzda muhtemelen aşırı yiyeceksiniz. Kilo alma nedeniniz bu olabilir. Mutlaka çok su için. Su dengesinin bozulması da ciddi bir kilo alma nedenidir. Suyun yerini zamanla yağlar alır. Kilolarınız canınızı sıkmaya başlayınca, moralinizi bozmak yerine bir diyetisyenden yardım almaktan çekinmeyin. Beslenme alışkanlıklarının değişimine katkı sağlayacaktır. Sağlığınızı ve disiplininizi korumanız yardımcı olur.

‘Mucize’, ‘garanti’, ‘hızlı’ sözcüklerini zayıflama konularında ciddiye almayın. Unutmayın aldığınız kaloriyi yakabilmeniz esası ve sağlığınızı koruyarak, dengeli ve mutlu bir şekilde zayıflamanızın da esasıdır.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapabilirsiniz