lida sipariş

İsveç Diyeti

İsveç Diyeti
Bugün kilo vermek isteyen kişilerin yapmış olduğu ilk davranış şekli, Google arama motoruna diyet programı yazmak ve karşısına çıkan ilk listeyi alarak uygulamaktır. Muhtemelen de karşınıza çıkacak olan ilk listede İsveç diyeti olacaktır. Çünkü ondan daha hızlı bir şekilde kilo verdirmeyi başaran başka bir diyet listesi bulunamamaktadır.
Bu beslenme programını diğerlerinden ayıran en belirgin özelliği 13 gün boyunca ne yiyeceğiniz bellidir ve kesinlikle programın dışına çıkamazsınız. Bu listeyi harfiyen uygulayan bir kişi 13 günde rahatlıkla 7 ile 20 kilo gibi önemli bir kiloyu vermeyi başaracaktır. Bizim size tavsiyemiz bu listeyi uygularken mutlaka her gün düzenli olarak yarım saatlik bir yürüyüş yaparak, yağ yakmayı daha da hızlandırmanızdır. Amerika da bulunan kalp vakfı da acilen kilo vermesi gereken kalp hastalarına bu diyeti uygulamalarını önermektedir. Çünkü bundan daha hızlı bir şekilde kilo verilmesi mümkün değildir.
Bu listeyi uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar; kesinlikle diyet dışında kalan zamanlarda çay, meşrubat ve kahve tüketemezsiniz. İçeceklerinize listede yoksa tatlandırıcı, şeker gibi katkı malzemeleri katamazsınız. Tuzu yok denecek kadar az kullanmalısınız. Salatalarınız da limon ve zeytinyağı haricinde başka katkı maddeleri kullanmayınız. Diyeti bir kere yaptınız mı? 3 Ay ara vermelisiniz. İkinci tekrarı en az 3 ay sonra yapabilirsiniz. Şimdi size bu ünlü diyetin tam listesini vermek istiyoruz:
isvec-diyeti-orjinallida
1. GÜN: İlk gün kahvaltıda 1 Fincan Neskafe yanında isteğe bağlı olarak 1 adet kesme şeker atılabilir. Öğlen yemeğinde; 2 tane katı şekilde haşlanmış yumurta ( tuzsuz), 1 tabak haşlanmış ıspanak, 1 adet domates. Akşam Yemeği; 200 gr haşlanmış biftek, zeytinyağlı – tuzu az- limonlu salata.
2. GÜN: İlk günde olduğu gibi 1 Fincan kahve ve kesme şekeri. Öğlen yemeği: 1 dilim ile 100 gr yağsız, light yoğurt. Akşam yemeği: 200 gr biftek, zeytinyağlı salata, 1 adet meyve.
3.GÜN: Bugün kahvaltıda 1 fincan kahvenin yanına birde bir dilim kızarmış ekmek ( çavdar, kepek ya da tam buğday ) ekleyebilirsiniz. Öğlen yemeği; 1 porsiyon haşlanmış ıspanak, 1 meyve, bolca yeşil salata.
4. GÜN: 1 Fincan tek şekerli kahve ve yanında 1 dilim kızarmış ekmek. Öğlen; 1 haşlanmış yumurta, 1 adet havuç rendesi, kibrit kutusu kadar yağsız beyaz peynir.
5. GÜN: Bugün kahvaltı değişiyor. 1 Adet irice bir havucu rendeleyin, üzerine limon sıkarak yiyiniz. Öğlen 200 gr balığı tereyağında kızartın ve bol yeşil salata ile tüketiniz. Akşam yemeği: 200 gr biftek, salata ve brokoli haşlanmış olarak tüketiniz.
6. GÜN: 1 bardak kahve, tek şekerli. Öğlen; 200 gr ızgara et ve yeşil salata. Akşam; maalesef hiçbir şey yemiyorsunuz.
7. GÜN: 1 Bardak şekersiz çay. Öğlen; 200 gr ızgara et yanında 1 porsiyon meyve. Akşam: Hiçbirşey.
8. GÜN: 1 Fincan tek şekerli kahve. Öğlen: 2 tane katı haşlanmış yumurta, 1 porsiyon haşlanmış ıspanak ve bir adet domates, Akşam; 200 gr biftek yanında salata.
9. GÜN: 1 Fincan kahve yanında tek şeker. Öğlen; 1 dilim salamla birlikte 100 gr yağsız yoğurt. Akşam; 200 gr biftek ve salata.
10. GÜN: Sabah 1 fincan kahve, tek şekerli ve yanında kızarmış ekmek. Öğlen; Haşlanmış bir porsiyon ıspanak, 1 domates ve 1 adet meyve. Akşam; 2 haşlanmış yumurta, 1 Dilim salam ve bol salata.
11. GÜN: 1 Fincan kahve ve tek şeker. Yanında da kızartılmış 1 dilim ekmek. Öğlen; 1 Haşlanmış katı yumurta, 1 Adet rendelenmiş havuç, 25 gr yağsız light beyaz peynir. Akşam; Sadece 2 dilim portakalın suyunu sıkın ve yanında da 100 gr yağsız yoğurt yiyiniz.
12. GÜN: Kahvaltı da 1 tane büyük havucu rendeleyin ve üzerine limon sıkarak yiyiniz. Öğlen; 200 gr tereyağında haşlanmış balık ve yeşil salata. Akşam; 200 gr biftek ile haşlanmış brokoli ve yeşil salata.
13. GÜN: 1 Fincan kahve, tek kesme şekerle. Öğlen; 2 tane haşlanmış katı yumurta ve 1 büyük boy rendelenmiş limonlu havuç. Akşam; 200 gr derisi soyularak haşlanmış tavuk eti ve salata.

Etiketler: , ,

Yorum Yapabilirsiniz