lida sipariş

İdeal Kilo Verme

İdeal kilo vermek için yaş, boy, kilo, cinsiyet, vücut analizinize uygun bir diyet listesi oluşturmak gerekmektedir. Kendinizi aç hissettiğinizde bisküvi, börek vb. kilo aldırıcı gıdalardan önce bir bardak ılık su içmek ve meyve, kepekli krakerler, yağsız yoğurt, az yağlı beyaz peynir, kuru erik, 3-4 tane ceviz gibi hafif ve sindirilmesi kolay yiyecekler yenebilmektedir. Bir günü altıya bölün. 3 öğün ana ve 3 öğün ara olarak yiyin ve aç kalmayın.

Her gün ortalama 45 dakika kadar tempolu yürüyüş yapın. Her gün 8-10 bardak su için. Tok tutan, kepekli ve lifli yiyecekleri tüketin. Kızartmayı sofranızdan uzak tutun, ızgara, haşlama türü yemeyi tercih edin. Uyku düzeninizi koruyun. Çok uyumak kadar uykusuz kalmak da kilo aldırır, çünkü az uyumak sinir sistemini bozar, sıkıntı yapar ve bu da sonuç olarak yemek yeme isteğini arttırır. Alkol tüketimini azaltın, mümkünse tüketmeyin. Sigara ve kafeinli içeceklerden uzak durun. Bu maddeler şekerli gıda tüketimine sebep olur. Hızlı pişen ve tüketilen gıdalardan ve asitli içeceklerden uzak durun. Kilonuzu sık sık kontrol edin ve yediklerinizi not etmeye gayret gösterin. Yiyecekleri çok çiğneyin ki sindirimi kolay olsun, porsiyonları az tutun, sofradan midenizi patlayacak derecesinde doldurarak kalkmayın.

Meyve ve tatlıyı hemen yememeye dikkat edin, yemekten en az yarım saat sonra yemeye özen gösterin. Sofranızda soya fasulyesi, ceviz, lahana, ıspanak, fındık, brokoli, marul, kanola bitkisi, soğuk su balıkları, ayçiçeği, mısır, soya ve tahıl ürünlerini bulundurmaya özen gösterin. Eğer kabızlık problemi yaşıyorsanız; bol bol sebze ve salata tüketin, egzersiz yapın ayrıca bol su için. İdeal kilo vermek için ekmek sepetini sofranızdan kaldırın, katı yağ kullanmak yerine sıvı yağ tercih edin ve et yemeklerini yağ katmadan yapın.

Etiketler: , ,

Yorum Yapabilirsiniz