lida sipariş

Diyet Programı ve Egzersiz Hareketleri

DİYET PROGRAMI EGZERSİZ
Günümüzde pek çok ünlü verdiği kilolar sonrasında, uyguladıkları diyet programı egzersizprogramları ve uygulanabilir basit tavsiyelerinin olduğu DVD setlerini satışa sunmaktadır. Kimi ünlülerin bu programlarına ise ücretsiz olarak video paylaşım siteleri, bloglar ve beslenme ile ilgi web sitelerinden ulaşılabilmektedir.
Jessica Alba da ikinci çocuğuna hamileydi ve bu süre zarfında çok kilo almıştı. Ünlü sanatçı hamilelik sonrası uygun diyet programı egzersiz programıuygulayarak almış olduğu kiloların hepsini verdi. Sanatçı uyguladığı bu diyet programı egzersizprogramı ile ilgili bilgileri internette takip edenlere açıkladı.

Jessica Alba’nın uygulamış olduğu bu programın detaylarından bahsetmek gerekirse;

-Bu programın amacı zayıflarken diğer yandan estetik formu korumak, özellikle kalça bölgesi ve sırt bölgesinin sıkılaşmasını sağlamaktır.

– Bu programın diyet listesi South Beach beslenme stiliyle benzerlikler taşımaktadır. Bu programda yer alan gıdaların glisemik oranları düşük olmakla beraber sindirimi uzun süren karbonhidratlardan oluşmaktadır. Fakat bu diyetin asıl amacı karbonhidratlardan olabildiğince uzak durmaktır. Özellikle ekmek, unlu mamuller ve şekerli besinler tüketilmemelidir. Jessica Alba çok istediğinde bir dilim kadar kek yediğini de sözlerine eklemektedir.
-Bu diyet ve egzersiz programı Ramona Braganza’nın geliştirdiği, özellikle hamilelik sonrası verilmek istenen kilolara yönelik bir uygulamadır.

– Alba çoğunluklar yağ oranı çok düşük et tükettiğini belirtiyor. Bu et ürünleri içinde özellikle tavuk ve hindiyi tercih ediyormuş. Tabağındaki yiyeceklerin ise yarısını bırakmaya gayret ediyormuş.
-Bu zayıflama programında yağ oranı olabildiğince düşük tutulmaktadır. Yumurtanın sarısı az tüketilmelidir. Taze meyve ve organik sebze tüketimine ağırlık verilmektedir.

-Sabah kahvaltısında yumurtanın beyazı ve kompleks bir karbonhidrat olan yulaf tüketilirken, öğlen yemeği ve akşam yemeğinde karbonhidratlı yiyecekler mümkün olduğunca en aza indirilerek, yağsız proteinlerin tüketimine yönlenmelidir.

– Çok açlık hissettiğinizde şeker oranı düşük meyve ve ya badem tüketebilirsiniz.

– Bu programın egzersiz bölümüne ise video paylaşım sitelerinden ulaşmanız mümkündür.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapabilirsiniz