lida sipariş

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel incelme
Bölgesel incelme iki grupta incelenmesi gereken bir başlıktır. Şöyle ki bir evde kendi çabanızla başardınız bölgesel zayıflama. İkincisi ise cerrahi bir şekillendirme olan Accent Vshape teknolojisidir. Çoğu zaman insanlar evde kendi çabaları ile bunu başaramaya bilirler. Böyle durumlarda bizim size tavsiyemiz mutlaka bu konunun uzmanı olan bir hekimden yardım almanızdır.
Bölgesel incelme aletleri alarak evde kendiniz, yine kendi çabanızla bu incelmeyi rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Bel ve göbek bölgeniz için geliştirilmiş olan özel bir kemerle, o alana sürekli olarak titreşim yollayarak, yağları yerinden hareket ettirerek erimeyi sağlayabilirsiniz.
bolgesel-zayiflatici-egzersizlerAccent Vshape tekniği ise, Medikal estetik için bulunup, geliştirilmiş bir teknolojidir. Bunu bir uzman doktor olmadan yapmanız imkansızdır. Cerrahinin içine giren bir müdahale şeklidir. Cilt ve cildin altında kalan bağ dokuya, radyo frekansı dalgaları yollanarak ısıtılması sağlanır. Doku içinde ısınan su o bölgede oluşan deformasyonu ve sorunları tedavi etmeye başlar. Bu tedavi yöntemi ile sadece bölgesel incelme değil; sellülit, yağlanma ve sarkma gibi bozuk görüntülerin tamamı tedavi edilebilir. Günümüz de özellikle çalışan bayanların sıklıkla başvurduğu bir zayıflama yöntemidir. Kesinlikle zararlı hiçbir yan etkisi bulunmayan bu yöntemin, kişiye sadece faydası bulunmaktadır. Siz sadece yağlarınızdan kurtulmak için başvura da bulunsanız da tedavi esnasında kilo kaybından dolayı o bölgede oluşan sarkma da tedavi edilmiş olacak. Hatta kilodan dolayı o bölgede oluşan sellülitler de kendiliğinden tedavi edilmiş olacak. Çok yönlü bir tedavi şeklidir. Fakat başta da söylemiş olduğumuz gibi böyle bir müdahaleyi sadece konunun uzmanlarına yaptırabilirsiniz. Bu konuda tam referanslı bir eğitim düzeyine sahip olmayan güzellik merkezlerine aldanıp, tedavi yaptırmanızın farklı riskleri olabilir.
Yine güzellik merkezlerinde bu şekilde incelmeyi sağlayan pek çok zayıflama aleti ve özel masaj teknikleri bulunmaktadır. Bir çok yağı karıştırarak hazırlanan özel bir madde ile o bölgelere yapılan masajlar sonucunda, o bölgenin kan dolaşımı hızlandırılarak, bölgede biriken yağların el masajı ile parçalanması hedeflenir. Son derece de başarılı bir şekilde bu yönteminde sonu alınır. Bu tip masajlara giden kişilerin birkaç seanstan sonra en az birkaç beden inceldikleri görülmektedir.
Bu tekniklerin hepsinin dışında birde evde sizin kendinizin yapabileceği şeyler bulunmaktadır. Bunlar nedir? Yağlı bölgenizi zayıflatma hareketleri, beslenmede birkaç küçük ayrıntıya özen göstermek ve hepsinden önemlisi sıvı tüketimine ağırlık vermektir. Çünkü bölgesel yağları en güzel su parçalar. Bu sayede de beden küçülmenize yardımcı olur.
Evde kendi başınıza rahatlıkla yapabileceğiniz ayrobik hareketleri, mekik, vileda sapı ile yapabileceğiniz kol ve bacak hareketleri, bisiklet çevirmek ve merdiven inip, çıkmak bunların hepsi sizin biriken yağlarınızın erimesine katkıda bulunur ve beden küçülmenize fayda sağlar. Gördüğünüz gibi çok basit olan birkaç tekniği uygulayarak kolaylıkla istediğiniz bedene ulaşabilirsiniz.

Bölgesel zayıflama hareketleri
Çağımızın en yaygın hastalığı hiç şüphesizdir Obezite’dir. Yakın zamanlara kadar ülkemizde çok yoğun bir şekilde karşılaşılmamasına karşılık son yıllarda obezite de önemli sayıda bir yükseliş gözlemlenmektedir. Aslında Obeziteyi derinlemesine irdelediğiniz zaman nedenlerini bulmanız kolaylaşacaktır. Şöyle ki bu hastalığın en çok yaygın olduğu kıtaya bakın ABD, yani medeniyetler merkezi ve teknoloji cenneti olan bir ülke. Ya biz? Son yıllarda bizde teknoloji konusunda dünya standartlarını yakalamış modern bir ülke olduk. Bu modernlik ve rahatlık insanların bedenen yapması gereken işlerini teknoloji ile çözmelerine imkan sağladı. Böylece ne oldu? İnsanlar hareketsiz kaldılar ve aşırı derecede kilo almaya başladırlar. Özellikle de oturulduğundan vücudun belli bölgelerinde yağlanmalar oluştu. Bu yağ kitlelerinden sadece bölgesel zayıflama hareketleri ile kurtulmanız mümkündür. Ters orantı kurarsanız daha iyi anlayacaksınız hareketsizlik = Kilo almak, hareket = Kilo vermek…
Şimdi şunu düşünebilirsiniz ki evde ne yapabilirim? Evde yapabilecekleriniz de emin olun ki sınır yoktur. Bir spor salonunda yapabileceğiniz her şeyi evinizde yapma imkanına sahipsiniz. Yeter ki bunu isteyin. Öncelikle karın bölgenizle başlayalım.
Bölgesel zayıflama hareketleri göbek; İnsanların en çok şikayet ettikleri kiloları karın bölgesinde biriken yağlardır. Bu bölgenin harekete geçirilmesi ve fazlalık yağların yakılması hiçte öyle sanıldığı kadar zor bir şey değildir. Bizim size tavsiyemiz önce güzel bir yürüyüş yapmanız sonrasında da evde halının üzerine uzanmanız. Mekik çekin, Bacaklarınızı karnınıza doğru çekip geri bırakın, yarım mekik hareketi yapın, ayrobik yapın bunların hepsi göbek yağlarınızın erimesine katkı sağlayacak hareketlerdir. Kendinizi çok hırpalamadan bu hareketleri yaparak evde karın yağlarınızı eritebilirisiniz.
kalca-eritme-hareketiBasen ve Kalça Hareketleri; Bu bölgelerimizi en güzel bisiklet çevirerek harekete geçirebiliriz. Evde bisiklet çeviriniz ya da yaz aylarında denize gidin ve yüzün. Yüzmek bu bölgede biriken yağların erimesinde en etkili olan spor hareketidir. Yine kalça ve baseni eritmek için size bir diğer tavsiyemiz müzik eşliğinde oryantal yapmanız olacaktır. İnsan vücudunu en çok harekete geçiren ve efor harcama da fayda sağlayan hareket dans etmektir. Kalça ve basen bölgenizde ki biriken yağları eritirken bu işten de keyif almış olacaksınız.
Görmüş olduğunuz gibi insan istedikten sonra ev ortamında da rahatlıkla bir çok hareketi yapıp, bölgesel yağlarından kurtulabilir. Ben evde kilo veremiyorum, illa bir spor salonuna gitmem gerek düşüncesi tamamen yanlış bir düşüncedir. İnsan kendi bedenini tanıdıktan sonra bedenine hangi sporlarında iyi geleceğini çok iyi bir şekilde bilir ve uygular. Özellikle son yıllarda plates topu ve buna benzer başka spor aletleri de ev ortamında rahatlıkla temin edilip kullanılabilmektedir. Bu aletlerden evinize alıp rahatlıkla istediğiniz bölgenizi çalıştırıp, yağlarını yakabilirsiniz.

Etiketler: ,

Yorum Yapabilirsiniz